ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14776395
*
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:30:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 17:58:27
1
1.500 kr
4/7 18:06:21
2
1.600 kr
4/7 18:22:16
1
1.900 kr
4/7 18:22:35
1
Vinnande bud
4/7 18:24:14
2
1.800 kr
4/7 18:24:14
1
1.900 kr (Budbetjänt)
4/7 18:25:07
2
2.000 kr
4/7 18:25:07
1
(budbetjänt)
4/7 18:25:08
1
justering av budtak
4/7 18:25:46
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/7 17:58:27 | 1 | 1.500 kr |
| 4/7 18:06:21 | 2 | 1.600 kr |
| 4/7 18:22:16 | 1 | 1.900 kr |
| 4/7 18:22:35 | 1 | Vinnande bud |
| 4/7 18:24:14 | 2 | 1.800 kr |
| 4/7 18:24:14 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 4/7 18:25:07 | 2 | 2.000 kr |
| 4/7 18:25:07 | 1 | (budbetjänt) |
| 4/7 18:25:08 | 1 | justering av budtak |
| 4/7 18:25:46 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



